Karolina na podium Mistrzostw Europy

Jednym z większych ubiegłorocznych sukcesów Karoliny było zdobycie pierwszego w karierze tytułu Wicemistrza Europy Strefy Centralnej w klasie do 2 litrów. W tym sezonie reprezentantka zespołu Karolina Autosport również postanowiła skoncentrować się na startach w tym cyklu.

Przedsezonowa zmiana Renault Clio na Renault Megane Trophy oznaczała dla zawodniczki starty w klasie E1+2000.
Pierwszy – debiutancki sezon startów w wyższej klasie wypadł w ME bardzo okazale. Od Karoliny szybsi byli tylko dysponującymi dużo mocniejszymi samochodami Miroslav Konopka (Saleen) oraz Viliamem Liedl (Audi TT-R DTM). Tym samym „Kaja” zapewniła sobie trzecie miejsce na koniec sezonu i drugi w kolekcji tytuł wicemistrzowski w ME Strefy Centralnej. Za plecami Karoliny w klasyfikacji generalnej uplasował się między innymi Tomas Enge - kierowca z przeszłością w F1 Dodajmy, iż w trakcie całego sezonu „Kaja” zgromadziła na swoim koncie 64 „oczka”.
Karolina po raz drugi została zaproszona na Galę podsumowującą zmagania w Mistrzostwach Europy, która odbędzie się w listopadzie. W tym roku wręczenie nagród będzie miało miejsce w Skopje (Macedonia). Przypomnijmy, iż w zeszłym sezonie zawodniczka z Ustronia odebrała nagrodę za drugie miejsce w klasie E1-2000 z rąk prezydenta FIA - Maxa Mosleya. Już 21 listopada przekonamy się, czy i w tym roku Karolinę spotka taki sam zaszczyt.

- W tym roku moim głównym celem było powalczenie o pierwszą „trójkę” w ME Strefy Centralnej. Przez cały sezon nie miałam większych problemów i systematycznie zdobywałam punkty w tym cyklu. Ostatecznie udało mi się zająć trzecie miejsce na podium Mistrzostw Europy Strefy Centralnej, z czego jestem niezwykle zadowolona. Zostałam już zaproszona do Skopje na oficjalne zakończenie sezonu w tych rozgrywkach i rozdanie nagród, które odbędzie się 21 listopada. Tytuł drugiego wicemistrza Europy jest dla mnie bardzo prestiżowy i cenny, bowiem został zdobyty w mocnej stawce rywali. Cieszę się, bowiem miałam w tym sezonie możliwość startów na wielu zagranicznych torach, gdzie zdobyłam cenne doświadczenie. Bardzo chciałabym podziękować moim tegorocznym sponsorom firmom: Castrol, Ustronianka, Warta, Autoguard, PWS Konstanta, Panav, Kuźnia Polska oraz ATS. Dziękuję również całemu teamowi oraz mechanikom za nieocenioną pomoc.

Mistrzostwa Europy Strefy Centralnej – E1+2000 klasyfikacja generalna sezonu 2008
1. Miroslav Konopka (Słowacja) – Saleen S7 149 pkt.
2. Viliam Liedl (Słowacja) – Audi TT-R 122 pkt.
3. Karolina Czapka (Polska) – Renault Megane Trophy 64 pkt
4. Thomas Enge (Czechy) – Mercedes-Benz DTM 60 pkt
5. Maciej Stańco (Polska) – Porsche 997 GT3 55 pkt.