Karolina wraca na tor!

Karolina Lampel-Czapka wraca na tor! Podobnie jak w ubiegłym roku, dziewięciokrotna mistrzyni Polski zaliczy Epilog - sześciogodzinny wyścig na Automotodromie Brno, tradycyjnie kończący sezon w Czechach. Zmienniczką Karoliny będzie Słowaczka Michaela Peskova.

Karolina: - Jestem bardzo szczęśliwa, że pierwszy raz w tym sezonie pościgam się na torze. Od początku tygodnia o niczym innym nie myślę. Po długiej przerwie, wreszcie będę mogła pojeździć. Tyle frajdy ile ten wyścig, już dawno nie dał mi żaden inny. Startujemy w Brnie, żeby przetestować samochód, trochę pojeździć i doładować swoje baterie. Nie ukrywam, że wyścigi są moim małym prywatnym prostownikiem! Będziemy zmieniać się z Michaelą i być może jeszcze jedną zawodniczką. Trochę popracowaliśmy nad Caymanem, ale bez testów. Dzisiaj sprawdzimy samochód podczas wolnych treningów. Żałuję tylko, że będę musiała dzielić się miejscem. Chyba nie zjadę do depo!

Na dzisiaj zaplanowano sześć sesji treningowych. Jutro odbędą się dwie, a następnie czasówka podzielona na trzy sesje. Wyścig rozpoczyna się w sobotę o 14.00.

Drugi polski team w stawce, Fuchs Star Moto Racing zgłosił Ferrari 430 GT3 w obsadzie Maciej Stańco/Artur Janosz/Luis Scarpaccio. MenX Scuderia Praha przedstawi nowe Ferrari 458 GT3. Ferrari 430 wystawiają Flex Motorsport (2), K & K Racing (2), Team Purum Sport i X-Racing. ARC Bratislava zgłosił dwa Porsche 997 GT3 R. Austriacki G Private Racing przywozi dwa Mercedesy SLS AMG GT3, a Grasser Racing Team - Lamborghini Gallardo GT3. Rock Media Motors wraca z Pagani Zondą.