Mocna obsada w Moście

Karolina Lampel-Czapka rozpocznie wyjazdową rundę WSMP na Autodromie Most jako liderka klasy 3500 w sprintach Dywizji 4. W Długodystansowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Karolina i Mateusz Lisowski zmieniający się za kierownicą Renault Megane Trophy, zajmują drugie miejsce w klasie 3 - z dwupunktową stratą do prowadzących braci Gładyszów.

W piątek rozpoczynają się treningi na torze niedaleko Pragi. Na sobotę zaplanowano pierwszy sprint Dywizji 4 i trzygodzinny wyścig długodystansowy. Drugi sprint D4 odbędzie się w niedzielę. Impreza stanowi rundę Mistrzostw Europy Strefy Centralnej. W długodystansowym wyścigu zgłoszono 42 samochody - dwa Mercedesy i jedno Audi z DTM, Corvette, Lamborghini Gallardo, Pagani Zondę, dwa Ferrari, pięć Porsche.

Karolina: - Przede wszystkim wracają rodzice i cieszę się niezmiernie, bo team wyrusza do Mostu w pełnym składzie. Dzisiaj rano wyjeżdża ciężarówka, a my startujemy po południu. Bardzo cieszę się na wyjazdową eliminację mistrzostw Polski na Autodromie Most. To sympatyczny tor - były tam zawsze fajne wyścigi, duża frekwencja kierowców. Mam nadzieję, że samochód spisze się równie dobrze jak w Poznaniu i zaliczymy weekend bez większych problemów. Liczę, że dopiszą kibice i że będzie bardzo fajna impreza. W sprincie prowadzę w klasie 3500, a w długim dystansie, gdzie jedziemy wspólnie z Mateuszem Lisowskim, tracimy dwa punkty do Adama i Marcina Gładyszów. Mamy połowę sezonu i wszystko może się jeszcze wydarzyć. Nie poddaję się - będziemy walczyć do końca!