Szansa na tytuł

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski trafią w ten weekend na nowy tor, 4,74-kilometrowy Pannonia-Ring pod Sarvarem. 8 i 9 runda sprintów Dywizji 4 została połączona z mistrzostwami Węgier. Karolina Lampel-Czapka może zapewnić sobie mistrzowski tytuł w klasie 3500 przed kończącymi sezon sprintów, wyścigami w Poznaniu. Warunkiem jest utrzymanie 20-punktowej przewagi nad rywalami. Karolina ma również szanse na objęcie prowadzenia w Super Pucharze i broni trzeciego miejsca w generalce Grand Prix Polski.

Dzisiaj rano przewidziano 25-minutowy wolny trening. O godz. 16.10 rozpoczynają się kwalifikacje. Start do wyścigów Dywizji 4 pow. 2000 zaplanowano w sobotę o godz. 11.16, w niedzielę o 13.11.

Karolina: - Bardzo się cieszę, że mistrzostwa Polski trafiły na nowy tor i jedziemy na Pannonia-Ring zamiast do Pieszczan. Nastroje w teamie są bardzo optymistyczne. Ścigałam się już na Pannonia-Ringu, ale było to dziesięć lat temu w kartingu! Mam nadzieję, że szybko znajdę właściwą linię i dogadamy się z torem. W sprintach pozostały już tylko węgierskie zawody oraz Poznań. Sytuacja w punktacji jest bardzo ciekawa. We wszystkich klasyfikacjach zrobiło się wyjątkowo ciasno. W tej części sezonu trzeba przede wszystkim myśleć o punktach. Nie chodzi o to, żeby wygrać bitwę, tylko wojnę. A poza tym mamy jeszcze wakacje i liczę, że przy okazji wyjazdu na Węgry będzie można skorzystać z jakichś wakacyjnych atrakcji!