Grand Prix Polski na finiszu

Na torze Poznań odbędzie się ostatni w tym roku, wyścigowy weekend w naszym kraju. Kończą się sprinty o Grand Prix Polski, a w kalendarzu pozostanie już tylko wyjazdowa runda DSMP na Automotodromie Brno. Karolina zapewniła sobie tytuł mistrzowski w klasie D4-3500 na Pannonia-Ringu, jednak sporo zostało jeszcze do ugrania. W klasyfikacji generalnej Grand Prix, zawodniczka z Ustronia zajmuje trzecie miejsce i ma szanse na wicemistrzostwo. W Super Pucharze Karolina jest druga - ze stratą 8 punktów do Macieja Stańcy.

Najciekawsza sytuacja panuje w Długodystansowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Po trzech wyścigach, w klasie 3 odnotowano remis - na czele tabeli z identycznym dorobkiem 26 punktów, znajdują się zespoły Karolina Autosport oraz Gładysz Racing. Karolina i jej zmiennik Mateusz Lisowski zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej DSMP. Przed obsadą Megane widnieją w wynikach tylko dwie załogi w Porsche.

Dzisiaj o godz. 16.10 ruszają kwalifikacje Dywizji 4 przed sobotnim sprintem na 15 okrążeń, rozpoczynającym się o 10.15. Następnie o 13.40 zaplanowano czasówkę przed trzygodzinnym wyścigiem DSMP, a od 16.20 kierowcy powalczą o pola startowe w drugim sprincie. Ostatni wyścig w sezonie Grand Prix Polski 2009 umieszczono w programie w niedzielę o godz. 11.00. O 15.00 startują uczestnicy czwartej rundy DSMP.