Sukces w Rajdzie Żubrów

Zespół Karolina Autosport odniósł sukces w 43. Rajdzie Żubrów, rozgrywanym na trasie Myślenice - Zakopane. Reprezentująca zespół załoga Marian Czapka/Emilia Czapka wygrała Alfą Romeo GTV klasę 1 w grupie samochodów historycznych i zajęła drugie miejsce w grupie V, za Porsche 911 Piotra Dąbrowskiego. W grupie startowało 27 samochodów.

O wynikach decydowało 11 prób sportowych w okolicach Harbutowic, Zawoi, Zachełmnej i Lanckorony. Nagrody wręczano podczas tradycyjnego balu w Hotelu Kasprowy. Rajd Żubrów kolejny raz wygrał Sobiesław Zasada, pomysłodawca imprezy dla byłych zawodników, działaczy i dziennikarzy, organizowanej przez aktualnych rajdowców.

- Warunki na trasie były bardzo trudne - powiedział Marian Czapka, po trzech latach ponownie startujący w Żubrach. - Jechaliśmy za czteronapędowymi Mitsubishi i Subaru, które narzucały na drogę brud i kamienie. Nasza 36-letnia Alfa serwisowana przez Karolina Autosport, spisała się bez zarzutu.

Karolina Lampel-Czapka tym razem kierowała serwisem. - Z Alfą nie było problemów, a nasza załoga spisała się doskonale. Ten wynik uzupełnia tegoroczną listę sukcesów zespołu Karolina Autosport.