Kobiecy duet wystartuje w DSMP

Zespół Karolina Autosport w związku z kończącym się tegorocznym sezonem w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski przygotował niespodziankę. W wyścigu długodystansowym w barwach jednego zespołu pojadą: Karolina Czapka oraz Klaudia Podkalicka.

Na koniec sezonu bardzo chciałam wystartować w wyścigu trzygodzinnym. Zaproponowaliśmy ten start Klaudii, ponieważ chcieliśmy stworzyć załogę typowo damską. Uważam, że jest to fajny pomysł. Klaudia jest młodą zawodniczką, która bardzo dobrze radzi sobie w pucharze Kia Picanto. Jej tegoroczne występy dobrze rokują na przyszłość. Jak na razie jej głównym problemem jest zbyt ostra czasami jazda ze strony kolegów, którzy w tym roku zdrowo obijali ją na torze. Przypomina mi to moją sytuację na początku moich startów w pucharze Alfy Romeo - powiedziała Karolina. - Dla Klaudii ten start będzie na pewno czymś nowym, gdyż pojedzie szybszym samochodem. Nie nastawimy się na wynik, przede wszystkim ma to nam sprawić przyjemność.

Tegoroczny sezon w wykonaniu Karoliny jest bardzo udany, Zawodniczka z Ustronia zapewniła już sobie zwycięstwo w klasyfikacji H-2000, poza tym przed ostatnią eliminacją w Poznaniu “Kaja” zajmuje wysoką - piąta lokatę w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski. W ostatnich tygodniach reprezentantka Karolina Autosport wystartowała dwóch ostatnich eliminacjach New Renault Clio Cup w ramach Beru Top 10. Zawody te stanowiły przygotowanie do przyszłorocznych starów w tej serii. Najlepszy występ Karolina zanotowała na Salzburgingu, zajmując ósma pozycję.

Klaudia Podkalicka podobnie jak Karolina kontynuuje tradycje rodzinne w sporcie samochodowym. Tata Klaudia jest bowiem czterokrotnym mistrzem Polski w wyścigach samochodowych i trzy krotnym vice-mistrzem. Klaudia reprezentująca barwy „Pro-Driving-Team Podkalicki” w pierwszej edycji Kia Picanto Cup jest jak do tej pory najszybszą ze startujących kobietą. W klasyfikacji generalnej zajmuje 16 lokatę, a jej najlepszym tegorocznym wynikiem była piąta lokata w pierwszch wyścigach I i IV runda. - Ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć o zbliżającym się starcie, bowiem nigdy nie startowałam tak szybkim autem. 220-konne Renault Clio Karoliny jest już profesjonalnym autem wyścigowym. Postaram się wykorzystać wszystkie doświadczenie jakie zebrałam w tym sezonie w pucharze Kia Picanto. Będę jednak jechała na tyle, na ile pozwolą mi moje umiejętności. Cieszy mnie bardzo fakt startu w jednym zespole z Karoliną. Jest to bardzo doświadczona zawodniczka i cenię ją za to jak jeździ i jakie wyniki osiąga - powiedziała Klaudia.

Wyścig długodystansowy odbędzie się w sobotę (14 października) o godzinie 14. Zespół Karolina Autosport pragnie zaprosić do kibicowania w najbliższą sobotę jedynej w stawce typowo kobiecej załodze. Zapowiada się interesujący wyścig.