V runda WSMP i IV runda GP Czech - Zapowiedź.

Karolina Czapka do zawodów na czeskim Autodromie Most przystąpi z pozycji liderki klasy H-2000. W punktacji reprezentantka Katrex Karolina Autosport prowadzi z przewagą punktu drugim Krzysztofem Kijasem i ośmiu nad Michałem Starnawskim.

Wiadomo jednak, że Starnawski nie wystartuje w Moście, dlatego też walka o zwycięstwo rozegra się zapewne pomiędzy Karoliną, a Kijasem. Groźny może być również Piotr Soja, który już kilka razy w tym sezonie pokazał, że potrafi być szybki.

Bardzo wysoko plasuje się również Karolina w klasyfikacji generalnej. Ostatnie zawody w Poznaniu pokazały bowiem, że Renault Clio zespołu Katrex Karolina Autosport może być również konkurencyjne dla aut pokroju Seat Leon Supercopa. Nie inaczej powinno być w Moście. Zapowiada się zatem bardzo ciekawy wyścig. Trzeba również pamiętać o tym, że oprócz rundy WSMP zawody w Moście będą czwartą w tym sezonie eliminację Wyścigowych Mistrzostw Czech. Karolina po opuszczeniu ostatniej eliminacji w Moście plasuje sie w klasyfikacji klasy do 2 litrów na dziewiątej pozycji.

Na zakończenie przypomnijmy, iż Karolina już w tym sezonie miała okazję startować na czeskim Autodromie. Żółte Clio zawodniczki ukończyło wtedy wyścig na 15 pozycji w klasyfikacji generalnej i trzeciej w klasie do dwóch litrów.

Karolina Czapka - W Moście tradycyjnie nastawiam się na ciekawą rywalizację. Zawody te stanowią bowiem eliminację Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Czech i zapewne nie zabraknie wielu szybkich samochodów. Sam tor w Moście bardzo lubię i juz nie mogę doczekać zbliżającego się startu. Podczas ostatniej eliminacji w Poznaniu zbliżyłam się czasowo do Leonów. Nie wiem czy uda mi się to tym razem, ale zrobię wszystko aby tak było. Wiem, że mam przewagę toru, ponieważ znam ten obiekt, jeździłam juz na nim moim Clio – miało to miejsce w drugiej rundzie GP Czech. Po tym starcie podjęliśmy jednak decyzję, że rezygnujemy ze startów w całym cyklu. Powodem tego jest czeski regulamin, bowiem do klasyfikacji Mistrzostw Czech liczone są punkty zarówno z z rywalizacji w sprintach jak i wyścigach długodystansowych. Ja w tym sezonie nie startuję jednak Clio w rywalizacji trzygodzinnej, stąd nasza decyzja jest najbardziej zrozumiała i słuszna. Odnośnie mojego startu w wyścigu długodystansowym z Robertem Kisielem i Jena-Claude Laruelle to otrzymałem od nich propozycję, ale jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji.

Poniżej przedstawiamy punktacje WSMP oraz GP Czech (Dywizja 4 do 2000 litrów).

GRAND PRIX POLSKI (po 7 z 12 wyścigów)

1. Maciej Stańco - Porsche 997 GT3 Cup 50 pkt.

2. Robert Lukas - Porsche 996 GT3 Cup 36 pkt.

3. Robert Kisiel - Seat Leon Supercopa 35 pkt.

4. Maciej Marcinkiewicz - Porsche 997 GT3 Cup 34 pkt.

5. Karolina Czapka - Renault Clio 22 pkt..

6. Zbigniew Szwagierczak - Seat Leon Supercopa 19 pkt.

KLASA H-2000

. 1. Karolina Czapka - Renault Clio 24 pkt. 2. Krzysztof Kijas Honda Civic- 21 pkt.

3. Michał Starnawski Alfa Romeo 147 GTA 16 pkt.

4. Piotr Soja Renault Clio 13 pkt.

5. Konrad Slomina - Renault Clio 8 pkt.

6. Krzysztof Kijas Jr. - Citroen Xsara VTS 7 pkt.

GRAND PRIX CZECH

DYWIZJA 4 do 2000 litrów

1. Milan Maderyc - Audi A4 ST 58 pkt.

2. Miroslav Forman - Audi A4 38 pkt.

3. Juraj Sedivy - Audi A4 34 pkt.

4. Jaroslav Paral - Audi A4 ST 30 pkt.

5. Zdenek Duda - Alfa Roemo 147 GTA 25 pkt.

6. Michal Matejovsky - Audi A4 22 pkt.

...9. Karolina Czapka - Renault Clio 14 pkt.